Sakarya Ada Tesisat

Duşakabin Tamiri

Duşakabin arızaları

sakarya kale servisi

Duşakabinler, sağlam ve kaliteli malzemelerden üretildikleri sürece uzun yıllar boyunca kullanılabilecek ürünlerdir. Bu kullanışlı ve dayanıklı banyo ürünleri, zaman zaman su sızıntısı gibi arızalar çıkarabilirler. Ancak yeni alınan duşakabinlerde yaşanan arızalar, genellikle montaj hatasından kaynaklanmaktadır. Aşağıda daha detaylı bir şekilde inceleyelim.

Su Sızdırma Problemi

Duşakabin de kullanılan silikonun yaratmış olduğu bazı arızalar bulunmaktadır. Bunlardan ilki ve belki de en önemlisi olanı ise; duşakabin montaj sırasında silikon çekilmesi gereken yere silikon çekilmemiş olması ya da silikonun kaliteli olmaması durumudur ki böyle bir problem; yanda ve aşağıda bulunan profillerden, su kaçırma gibi hiç hoş olmayan bir sıkıntıya yol açacaktır.Bu tarz durumlarda duşakabinlerde meydana gelen problemi çözmek için, eski silikonu kazıyabilir ve yeniden silikon çekebilirsiniz. Bu aşamada izlemeniz gereken yol; önce silikonu sökmek ve ardından silikonu sökmüş olduğunuz alanın altını yeterince kurutmak olacaktır. Islak zemine çekilmiş silikonlar yapışma sıkıntısı yarattığından, silikonu söktükten sonra altını mutlaka yeterince kurutun. Saç kurutma makinesi kullanmak işinizi kolaylaştıracaktır.Duşakabin silikonlarında sık karşılaşılan problemlerden bir diğeri ise; silikonların kararma yapmasıdır. Bu tarz durumlarda; kireç sökücü ya da yoğun kıvamlı çamaşır suyu kullanarak sorunu çözmeye çalışın. Başarılı olamazsanız yukarıda anlattığımız, yeniden silikon çekmeyi deneyebilirsiniz. Ancak duşakabine yeni bir silikon çekmeyi tercih edecek olan kullanıcılara önerimiz; silikonun solvent içermediğinden emin olmaları ve antibakteriyel silikonları tercih etmeleri olacaktır.

Rulman Problemi

Banyomuzda kullanmakta olduğumuz duşakabinler sürekli kullanım sonrasında ya da üründen kaynaklanan hatalar neticesinde bazen teknik arızalar verebilmektedir. Bunlardan biri olan; duşakabinlerde meydana gelen rulman kırılmaları ya da arızaları genellikle duşakabinin su ve deterjan ile sürekli temas halinde oluşu sebebiyle ortaya çıkmaktadır.Deterjan ve su ile sürekli temas hâlinde olan duşakabinlerin tek problemi rulman kırılması değildir. Aynı durum, duşakabinde bulunan çeşitli bölgelerin asitlenmesine sebep olarak çok kısa bir süre içinde duşakabininizde başka hasarlar meydana gelmesine de sebep olabilmektedir.Duşakabininizde rulman kırılması riskini en aza indirgemek için; koruyucu bir önlem niteliğinde, rulman kısımlarına belirli aralıklarla vazelin sürmeyi deneyebilirsiniz.Duşakabinlerde oluşan rulman arızaları genellikle kullanım hatalarından meydana geliyor gibi görünse de bazı durumlarda duşakabinde kullanılmış olan rulmanın üretim hatasından da kaynaklanıyor olabilir.Bu tarz durumlarda duşakabininizi böyle basit bir problem için atma yoluna gitmeniz oldukça yanlış olacaktır. Bunun yerine; eğer rulman kırılmadı ise ve sorun yalnızca kapının ilerlemesi ya da sıkışması gibi basit bir şey ise; duşakabin rulmanı üzerinde bulunan vidalar üzerine ayar yapmayı ya da rulmanı kendiniz değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Pek çok yapı markette kolaylıkla bulup satın alabileceğiniz silikon özellikli sprey yağlama ürünleri de bu konuda işinize yarayabilirler.Eğer hiçbir biçimde sorunun çözümeyi başaramadıysanız, yapmanız gereken en doğru şey; kabini satın almış olduğunuz firma ile görüşerek teknik servis desteği istemektir.

Cam Kırılması Problemi

Kullanıcıların en sık karşılaştığı problemlerden biri de camların çatlaması veya kırılmasıdır. Bu konuyla ilgili daha geniş olan makalemizi şuradan okuyabilirsiniz.

hizmet verdiğimiz markalar

ADA TESİSAT SAKARYA
ADA TESİSAT SAKARYA
ADA TESİSAT SAKARYA
ADA TESİSAT SAKARYA
ADA TESİSAT SAKARYA
ADA TESİSAT SAKARYA
ADA TESİSAT SAKARYA
Call Now ButtonBizi Arayın